Reklama

Artykuł

Minecraft Pocket Edition w końcu wydany na Windows Phone

Paweł Kański

Opublikowany

Dobra nowina dla wielu fanów Minecrafta! Mobilna wersja gry, Minecraft Pocket Edition, trafiła właśnie do sklepu z aplikacjami na Windows Phone 8.1. Co więcej, gra będzie działała także na słabszych smartfonach obsługujących tylko 512 MB RAM! Minecraft Pocket Edition kosztuje około 24 złotych (6,99 $) i można go już pobrać ze sklepu dla Windows Phone’a.

Chwila ta była długo oczekiwana przez wielu posiadaczy smartfonów z systemem od Microsoftu. Tym bardziej, że we wrześniu to właśnie gigant z Redmond kupił firmę Mojang odpowiedzialną za tworzenie kultowej gry. Microsoft zapłacił za nią aż 2,5 miliarda dolarów.

Minecraft Pocket Edition w końcu wydany na Windows Phone

Oczywiście decyzja ta wywołała popłoch wśród fanów Minecrafta. Microsoft nie ma raczej u nich dobrej opinii, ale akurat w tym wypadku nie dał jeszcze graczom powodów do narzekań. Microsoft na pewno zainwestuje w grę, co może wpłynąć na lepszą jakość końcowego produktu i np. częstsze aktualizacje. Warto też pamiętać, że od wspomnianej transakcji minęły dopiero 3 miesiące, więc na razie trudno ferować jakiekolwiek wyroki. W międzyczasie proponuję cieszyć się z wydania Minecrafta na Windows Phone.

Grę możecie kupić, korzystając z tego linku.

Źródło: Mojang

Zobacz także:

Kolejny pre-release do Minecraft 1.8.1

Microsoft nie planuje Minecraft 2. To może od razu Minecraft 3?

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować