Reklama

Artykuł

Minecraft: 11 najlepszych paczek modów, edycja 2014

Fabrizio Ferri-Benedetti

Opublikowany

Wyobraź sobie apokalipsę zombie w Minecrafcie. Albo kostkowe statki kosmiczne. Albo Minecraftowego Władcę Pierścieni. To wszystko jest możliwie dzięki paczkom modów! W dzisiejszym artykule przedstawiam wam 11 najlepszych.

Minecraft można rozszerzać dzięki modom, czyli nieoficjalnym rozszerzeniom, które zmieniają niektóre aspekty gry. Instalacja modów jest prosta, zwłaszcza jeśli chodzi o te najpopularniejsze, czasami jednak poszczególne mody niezbyt do siebie pasują, i musimy je samodzielnie połączyć.

Minecraft: 11 najlepszych paczek modów, edycja 2014

Gdy ktoś łączy kilka modów w jeden i je rozpowszechnia, mówimy o paczkach lub pakietach modów, czyli zestawie, który jeszcze bardziej niż pojedynczy mod zmienia mechanikę gry. Pakiety te zostały przetestowane, dlatego nie musisz się martwić o ich kompatybilność.

Najlepiej użyć launcherów

Minecraftowy mod składa się z kodu i grafiki, skompresowanych w jednym pliku. Paczka modów to z kolei zestaw archiwów, zawierający kilka modów, które dobrze ze sobą działają, przynajmniej w teorii. Czasami jednak coś idzie nie po naszej myśli, albo ze względu na wersję Minecrafta, albo dlatego, że ktoś spakował razem niekompatybilne mody.

Dzięki launcherowi Technic, pobranie paczki modów wymaga ledwie kilku kliknięć

Najważniejsze paczki modów posiadają swoje własne launchery. Do najbardziej znanych launcherów i instalatorów należą Technic LauncherATLauncher VoidLauncher. Instalowanie modów bez launchera jest możliwe, ale raczej się tego nie poleca: problemy z błędami i zabawy z kopiowaniem plików sparwiają, że jest to bardzo czasochłonne.

Kovacic’s, ostrożna selekcja

Kovacic’s to jedna z najbardziej popularnych paczek modów. Rozpoznawalna jest dzięki bardzo uważnej selekcji modów i korzystania z Minecraft 1.7.2, podczas gdy większość pakietów korzysta ze starszych wersji gry. Nie jest to paczka zawierająca najlepsze mody, ale zdecydowanie są one najpewniejsze i najbardziej stabilne. Idealna dla wymagających.

Pobierz Kovacic’s Mod Pack na Windowsa

Jeden z zawartych w Kovacic modów pozwala tworzyć drewniane samoloty (źródło)

Hexxit, epicki średniowieczny świat

Hexxit zmienia Minecraft w przygodę rodem ze średniowiecza. Znajdziesz tu mnóstwo potworów, broni czy zbroi. Niektóre mody wzbogacają dodatkowo grę o rozległe lochy, pirackie statki, zamki i złowieszcze wieże. Hexxit to najlepsza paczka modów dla fanów gier w stylu Dungeons and Dragons.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

W Hexxit pirackie statki są randomowo generowane na oceanie (źródło)

Tekkit, w nieskończoność i jeszcze dalej

Tekkit przeniesie Cię w przyszłość. Mody w tej paczce umożliwiają podróże w kosmos (Galacticraft), budowanie fabryk (Buildcraft), podróże w czasie, otwieranie drzwi do innych wymiarów, czy budowę wyszukanych strojów bojowych (Modular Powersuits). Tekkit posiada również swoją własną stronę wiki, na której możesz tworzyć dokumentację.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

Stacja kosmiczna zbudowana dzięki modowi Galacticraft (źródło)

Attack of the B-Team, dobre science fiction

W paczce Attack of the B-Team znajdziesz klasyczne tematy z filmów science fiction lat 50. W tym dinozaury, nekromantów, eksperymenty inżynierii genetycznej czy anomalie czasoprzestrzenne. Znajdziesz tu również mod qCraft, który wplata w grę podstawy fizyki kwantowej.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

Dzięki modom z Attack of the B-Team możesz hodować dinozaury (źródło)

Crafting Dead, kostkowa apokalipsa zombie

Istnieje wiele paczek modów w klimatach apokalipsy, ale niewiele z nich jest tak dobrych jak Crafting Dead. Jeśli jesteś osobą, która nie przegapiła ani jednego epizodu serialu The Walking Dead, ta paczka modów jest dla ciebie idealna. Znajdziesz w niej bogaty wybór wszelkiej broni, zarówno białej, jak i palnej, tonę zombiaków i bardzo realistyczny system survivalowy.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

Zombie! Na szczęście w Crafting Dead znajdziesz bogaty asortyment broni (źródło)

Yogscast Complete: prawie 300 modów w jednym pakiecie

Yogscast zawiera zawrotną ilość 283 modów. Długi zas ładowania się gry jest uzasadniony przez ogrom możliwości, które oferują mody. Znajdziesz tu wszystko – o technologi po potężne zaklęcia. Jeśli jesteś osobą, chciała chciałaby mieć wszystko w jednym, koniecznie wyposaż się w Yogscast.

Pobierz ATLauncher na Windowsa

Zwykły dzień w Minecrafcie dzięki paczce Yogscast (źródło)

FTB Monster: megapaczka z dużą ilością magii

Monster to świetny miks modów. Jest najbardziej kompletny spośród tych rozpowszechnianych za pomocą launchera FTB, i pod względem ilości modów może stanowić alternatywę dla Yogscast, ponieważ posiada ich ponad 200. Jednym z jej najmocniejszych punktów jest mod Blood Magic, który wzbogaca Minecrafta o dużą ilość magicznych zaklęć.

Pobierz FTB Launcher

Mod Blood Magic jest jednym z najsilniejszych punktów FTB Monster (źródło)

Big Dig, kop niczym bestia

Spędzanie niezliczonej ilości godzin szukając złóż diamentów setki metrów pod ziemią to nic przyjemnego. Na szczęście jest Big Dig, a w niej mody, które generują bogate w złoża światy (w tym złoża nafty). Paczka zawiera również mody do budowania fabryk i lepszego zarządzania zasobami.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

Big Dig to paczka modów dla miłośników wydobywania (źródło)

Voltz, dla miłośników elektryczności

Budowanie obwodów z czerwonego kamienia to dopiero początek: zainstaluj pakiet Voltz i zaprojektuj reaktory jądrowe, sieci energetyczne, rakiety i wiele więcej. Ten pakiet modów jest idealny do poznania zasad elektroniki, ale wymaga trochę podstawowej wiedzy. Warto więc poczytać najpierw oficjalną wiki tej paczki.

Pobierz Technic Launcher na Windowsa

Chcesz się nauczyć fizyki? Chcesz zbudować reaktor jądrowy? (źródło)

The Fellowship, Władca Kopalni

Fani Władcy Pierścieni, radujcie się! Dzięki paczce The Fellowship możecie odtworzyć w Minecrafcie przygody Frodo, Aragorna i reszty kompanii. Paczka ta umożliwia połączenie z publicznym serwerem The Fellowship, na którym Śródziemie zostało zrekonstruowane w najdrobniejszym detalu.

Pobierz VoidLaunche na Windowsa.

Bitwa w Helmowym Jarze, wiernie zrekonstruowana w The Fellowship (źródło)

Crazy Craft, najbardziej surrealistyczna paczka

Crazy Craft to jedna z największych paczek modów, która z pewnością cię zadziwi. Ponad 50 rożnych modów zmienia Minecrafta w najbardziej nieprzewidywalne, ale również zabawne miejsce, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje i wszystko może się zdarzyć. Jeśli spokojny, standardowy Minecraft cię nudzi – oto remedium.

Pobierz VoidLaunche na Windowsa.

Dziwny mroczny wymiar. Jak się tu znalazłem? Nieważne! (źródło)

Zawsze pamiętaj o kopiach zapasowych

Podczas instalowania paczek z modami należy zawsze pamiętać aby zrobić kopię bezpieczeństwa swoich światów i plików. Otwórz Wyszukiwarkę plików, wpisz w pasku wyszukiwania %appdata% i wciśnij Enter. Następnie przejdź do folderu /Roaming/.minecraft/saves i skopiuj jego zawartość. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak, nie stracisz swoich ciężko tworzonych światów.

Powiązane artykuły:

    Jak zainstalować mody w Minecrafcie? Oto najłatwiejsza metoda
    8 najlepszych modów do Minecrafta, które można zainstalować od zaraz
    Minecraft dla rodziców: 7 wskazówek, jak cieszyć się grą razem z dziećmi

    Również może Cię zainteresować