Reklama

Tips & Tricks

Minecraft Pocket Edition: 9 wskazówek, jak poradzić sobie w trybie Survival

Minecraft Pocket Edition: 9 wskazówek, jak poradzić sobie w trybie Survival
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

W trybie Survival najciężej przetrwać pierwszą noc swojej przygody z Minecraftem. Jednak później jest już z górki. Pokażemy w tym artykule kilka ciekawych sztuczek, jak to zrobić.

Jeśli lubisz oryginał Minecrafta, to wersja Pocket Edition dla systemów AndroidiOS z pewnością też przypadnie ci do gustu. Ta wersja gry pozwala cieszyć się w pełni z Minecrafta i odkrywać jej tajemnice.

Chcemy już dziś przekazać parę wskazówek, aby gra w Minecraft Pocket Edition była jeszcze przyjemniejsza i żeby z czasem pozwoliła stać się w niej prawdziwym ekspertem. Są to porady dotyczące trybu Survival, który jest o wiele trudniejszy od podstawowego, obejmując przeróżne potwory, specjalne wyzwania oraz narzucone ograniczenia

Zbierz podstawowe materiały

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, rozpoczynając grę w trybie Survival, to zebranie wszystkich materiałów, jakie tylko możemy. Zaczynamy zatem wycinanie drzew i zbieranie drewna, które będzie pierwszym elementem, jakiego użyjemy do budowy istotnych elementów naszego świata.

Zbuduj swój stół i stwórz podstawowe narzędzia

Zebrane na początku drewno pozwala stworzyć stół warsztatowy, który wykorzystamy do zbudowania podstawowych narzędzi. Dzięki nim będzie można korzystać z bardziej skomplikowanych konstrukcji. Mając już kilof, będzie łatwiej dostać nam kamień, który jest jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów budulcowych w całym Minecrafcie.

Kamienny budynek z bardziej zaawansowanych elementów

Teraz, kiedy masz już lepszy budulec niż tylko drewno, warto z niego korzystać. Polecamy wykonać jeszcze piec, siekierę, łopatę i miecz. Z tymi narzędziami dużo łatwiej będzie nam pozyskać i zbudować coś nowego, a także stanie się to o wiele mniej kosztowne niż wcześniej.

Zbuduj kryjówkę na pierwsze dni

Dni w Minecrafcie mijają bardzo szybko. W pierwszym dniu, wykonując podstawowe narzędzia, nie starczy Ci już czasu, aby zbudować porządny dom, w którym mógłbys się schronić.

Nie ma z tym jednak dużego problemu, gdyż w pierwszym dniu można szybko stworzyć odpowiednią kryjówkę, w której nie zaatakują nas po zmroku żadne potwory.

Aby to zrobić, wystarczy jedynie wykopać w ziemi głęboką na 10 bloków norę. Potwory, jeśli nie będą w bliskiej odległości i nie zobaczą światła, na pewno nas nie znajdą i bez problemów przetrwamy pierwszą noc w grze.

Musisz upewnić się jednak, że zbudowałeś swoją kryjówkę tak, iż łatwo Ci będzie się z niej wydostać, kiedy nastanie dzień. Byłoby niezwykle szkoda przetrwać napór potworów i umrzeć uwięzionym w jaskini.

Wybuduj dom swoich marzeń

Teraz, gdy już przeżyłeś swoją pierwszą noc w Minecrafcie, będziesz miał o wiele więcej czasu, by poświęcić się budowie domu. Pamiętaj, że nie musisz się przesadnie z tym spieszyć, bo metoda z jaskinią w ziemi zawsze jest jakaś opcją. Warto zadbać, by dom był całkowicie bezpieczny, a wtedy przetrwa długi czas. Nie rób więc prostej chatki, ale masywny i trwały budynek, np. z kamienia.

Znajdź bardziej wyszukane zasoby

Po stworzeniu przyzwoitego domu przyjdzie czas na poszukiwania reszty zasobów. Tym razem będą to cenniejsze surowce, takie jak metal i diamenty. Z nich można w Minecrafcie stworzyć prawdziwe cuda.

Poznaj swoich wrogów

W grze istnieje wiele opcji uniknięcia zagrożenia ze strony potworów. Jeśli to możliwe, lepiej unikaj spotkania z nimi. Kiedyś niestety będzie ono nieuniknione, dlatego warto poznać różne rodzaje stworów, jakie możesz napotkać w trakcie przygody.

Szkielety – mają łuki z nieograniczoną ilością strzał. Aby je pokonać, należy zaatakować je mieczem.

Creepers – kiedy się do nich zbliżasz, wybuchają po 1,5 sekundy, więc lepiej trzymaj się od nich z daleka. Aby je pokonać, najlepiej strzelać z łuku z większego dystansu.

Zombie – są dość wolne i zadają obrażenia jedynie podczas kontaktu. Podobnie jak Szkielety umierają po ciosach zadanych mieczem.

Pająki – uważaj na nie, bo potrafią się ukryć pomiędzy blokami i zaatakują z zaskoczenia. Atakują jedynie w nocy, a za dnia zupełnie ignorują naszego bohatera. Można je ustrzelić z łuku, chociaż ciężko je trafić.

Użyj trybu Creative do ćwiczeń

Minecraft Pocket Edition oprócz trybu Survival posiada także tryb Creative. Jest to rozgrywka, w której można budować spokojnie, powoli i bez ograniczeń materiałów tak, aby nauczyć się i zobaczyć, co można i w jaki sposób stworzyć. W trybie tym nie atakują nas także potwory, więc możemy skupić się tylko na budowie.

Jeśli chcesz zatem zapoznać się ze światem Minecrafta, rozgrywka Creative z pewnością ułatwi Ci grę. Można tu przetestować wszystkie swoje pomysły i sprawdzić w praktyce mechanikę gry, która przyda się w trybie Survival.

Zastosowanie seeds w celu zwiększenia zabawy

Seeds to swego rodzaju kody, które można wprowadzić do wygenerowania różnego rodzaju terenów. Przetestujmy kilka takich kodów, aby znaleźć odpowiednie efekty, takie jak np. ziemia zbudowana głównie ze śniegu czy też stworzenie latającej wyspy.

Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do kodów. Są one stale uaktualniane, wprowadzając coraz to nowsze pomysły. Warto odwiedzać specjalne strony internetowe, na których można dowiedzieć się o nich i ich działaniu więcej. Polecamy jedną z najlepszych, czyli oficjalne forum Minecrafta.

Grać, eksperymentować i cieszyć się uzyskanymi rezultatami

W tym poradniku chciałam dać kilka bardzo podstawowych wskazówek, jak rozpocząć swoją przygodę z Minecraft Pocket Edition. Jednak nic nie zastąpi prawdziwej rozgrywki i własnych prób stworzenia świata. Z racji nieprzewidywalności i tego, że za każdym razem można stworzyć inne otoczenie, nie ma w zasadzie dobrych przewodników do tej gry. Warto zatem samemu spróbować zagrać, a z pewnością będziesz zaskoczony tym, co ta gra oferuje.

Pobierz Minecraft Pocket Edition dla systemu AndroidiOS.

Zobacz także:

Jak zainstalować mody w Minecrafcie? Oto najłatwiejsza metoda

Jak transmitować online swoją grę w Minecrafta przez serwery Twitch.tv

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines