Reklama

Artykuł

Minecraft to za mało? Sprawdź inne ‘kwadratowe’ gry!

Paweł Kański

Opublikowany

MinecraftSzaleństwo, a raczej fenomen Minecraft trwa w najlepsze! Gra rozchodzi się jak świeże bułeczki, a ilość graczy ciągle rośnie. Co za tym idzie w internecie można znaleźć mnóstwo dodatków, filmów i innych materiałów poświęconych grze. W sieci pojawiło się też kilka ciekawych gier, które są bezpośrednio inspirowane Minecraft, lub powstały na długo przed nim. Chyba mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że w kilka z nich Notch na pewno zagrał.

Jeśli chcecie więc wiedzieć co ciekawego dzieje się poza głównym nurtem Minecraft, zajrzyjcie do wpisu, gdzie pokażę Wam kilka ciekawych gier, mniej lub bardziej podobnych do Minecraft!

 • Ace of Spades to moja ulubiona wariacja na temat Minecraft. To nic innego jak strzelanka FPS w świecie przypominającym do złudzenia ten znany z gry Notcha! Oprócz próby wyeliminowania wroga można np. zbudować schron, bunkier lub zaplanować zasadzkę na przeciwnika! Gra powinna się spodobać nawet tym, którzy do tej pory raczej unikali Minecrafta…
  Podobieństwa do Minecraft:
  grafika, możliwość tworzenia budowli, wydobywanie surowców.
 • King Arthur’s Gold – to już coś z zupełnie innej beczki. Gra jest dwuwymiarową grą platformową w której nie tylko należy wybudować swoją fortecę, ale i ją obronić przed przeciwną drużyną. Gracz ma do dyspozycji różne klasy postaci, którymi w umiejętny sposób musi się posłużyć, aby wygrać rywalizację. Cóż, zadanie to na pewno nie należy do łatwych…
  Podobieństwa do Minecraft:
  wydobywanie surowców, tworzenie budowli.


 • Roblox to gra, która powstała w 2004, więc czasowo znacznie wyprzedza Minecraft. Co ciekawego znajdziemy w Roblox? Otóż prawie wszystko! Gra pełna jest stworzonych przez użytkowników światów, a każdy z nich rządzi się swoimi prawami. Jeśli chcesz możesz bawić się na mapie RPG, tam rozwijać swojego bohatera i walczyć z orkami. W innym świecie weźmiesz udział w wyścigach, gdzie będziesz konkurować z innymi kierowcami, posługując się stworzonym przez siebie autem! Roblox jest pełen dziwnych, specyficznych i zupełnie zwariowanych map, które mogą np. rządzić się zupełnie inną fizyką. Trzeba jednak przyznać, że mnogość światów i opcji może trochę przerażać, stąd Roblox polecam głównie Minecraftowym wyjadaczom!
  Podobieństwa do Minecraft: ogrom świata, duża swoboda działania i tworzenia.

A Wy znacie inne gry tego typu? Podzielcie się z nami 🙂